• 2 % z dane

• Milí rodičia, priatelia a známi!

Obraciame sa na Vás s prosbou o darovanie 2% z dane pre našu školu. Poskytnutie 2 % pre Vás nebude znamenať žiaden výdavok navyše, keďže ide o časť dane, ktorú našej škole poskytne daňový úrad a „neprepadne“ tak v prospech štátneho rozpočtu.

Ako postupovať pri poukázaní 2% z dane?

Ak ste zamestnanec, postupujte podľa týchto krokov alebo pošlite potvrdenie o zaplatení dane a my sa o všetko postaráme!

1. Zamestnávateľ Vám po vykonaní ročného zúčtovania vystaví   potvrdenie o zaplatení dane. Z tohto potvrdenia si viete vypočítať 2% zo zaplatenej dane (to je suma, ktorú nám môžete venovať.)
            2. Vyplňte formulár  vyhlásenie o poukázaní 2% z dane - meno, rodné číslo, bydlisko, sumu zodpovedajúcu 2 % zaplatenej dane.
            3. Obe tlačivá - Potvrdenie o zaplatení dane a Vyhlásenie o poukázaní 2 % dane doručte (odošlite poštou) najneskôr do 30. apríla 2024 na príslušný daňový úrad v mieste Vášho bydliska

Ak ste fyzická osoba, ktorá si daňové priznanie podáva sama:

daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% (3%) z dane v prospech

1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť sú:

Identifikačné číslo prijímateľa (IČO/SID)                            Právna forma

42190894

Občianske združenie

Obchodné meno (názov)

Rodičovské združenie pri ZŠ Kráľ

Sídlo – Ulica                                                                                    Súpisné / orientačné číslo

Kráľ

PSČ                                       Obec

Kráľ

Zo získaných peňazí majú naše deti zabezpečené pomôcky na školskú a mimoškolskú činnosť.

Za ich darovanie Vám veľmi pekne ďakujeme!

Pokiaľ by ste mali problém s vyplnením tlačiva alebo iné otázky, obráťte sa na nás.

Radi Vám pomôžeme!

Ď A K U J E M E!